10 viisi, kuidas SOOLINE TASAKAAL Sulle kasu toob, kui oled MEES

Sooline tasakaal on meestele kasulik - Nordic Passionista
Foto: Ardian Lumi, Unsplash

Öeldakse, et ainult rumalad mehed pole hinges feministid. Vaatleme kohe lähemalt, miks!

ESIMENE. Kuna feminismi ümber on tänapäeval nii palju vahtu, segadust ja lausrumalust, siis ainult väga julged naised söandavad end feministideks nimetada. Sulle meeldivad ju julged naised, eks? 😉

TEINE. Ilusad naised on enamasti kõik feministid ja väga teadlikud oma õigustest. 1950ndatel oli see pigem vastupidi. Aga mingil hetkel tabas intelligentne kaunitar, kui palju parem elu tal on iseseisva naisena ja kui oluline on v a l i d a enda kõrvale õige mees.

KOLMAS. Sa võid kindel olla, et kui enesekindel naine loob Sinuga suhte, siis tahab ta tõesti Sind ennast, mitte Su raha, positsiooni või sõpruskonda (loe: Kroonikasse) pääseda.

NELJAS. Kui Su naine teenib normaalselt raha ka ilma Sinu abita, siis see pakub perele turvatunnet natuke rohkem, ja Sa ei pea ennast 40ndaks eluaastaks surnuks või invaliidiks töötama. Võta seda mitte nii, et Sinult võetakse ära võimalus olla mees ja tuua mammut koju, vaid nagu lisakindlustust. Sa ju säästad raha? Mõtled tulevikule? Investeerid? Lisaraha on alati teretulnud, eksole.

VIIES. Naised tajuvad erinevaid elusituatsioone mõnevõrra teistmoodi kui mehed. Siit ka paljud arusaamatused ja kommunikatsioonitõkked. Aga kui õpid teist inimest hästi tundma, temaga suhtlema ja koostööd tegema, siis oled Sa võitjate poolel. Erinevad uuringud kinnitavad tänapäeval ühte ja sedasama – finantsiliselt parima tulemuse teevad tiimid, kus on tasakaal meeste ja naiste vahel ehk et mitte tingimata 50/50 osakaalu mõttes, vaid et inimeste arvamust võetakse kuulda ja neid kaasatakse otsustusprotsessi võrdsetel alustel ning soost sõltumata.

KUUES. Eestis pole ükski mees end veel avalikult feministiks tituleerinud. Sa saaksid olla esimene!!! Teha a j a l u g u, omamoodi revolutsiooni! Mõtle, k u i äge see oleks! Kas kuuled trumme, Fernando? Naistele meeldivad mehed, kes maailma muudavad. 😉

SEITSMES. Isapuhkus on khuul. Riik maksab kinni 10 päeva beebiga – ja naisega – tšillimist ja vanemapalk on hoopis omaette äge asi. Sooline tasakaal tähendab, et ka Sind, meest, väärtustatakse inimesena rohkem. See ei ole vaidlus või võitlus teemal, kas mehed on ägedamad kui naised või vastupidi, vaid see on iga inimese väärtustamine, ka rahaliselt, selle eest, mis tal maailmale pakkuda on.

KAHEKSAS. Naised, kes tunnevad end hinnatuna ja väärtuslikuna, muutuvad ilusaks, armsaks, lahkeks, vastutulelikuks. Nendega on meeldiv ja lihtne suhelda. Nad kiirgavad positiivsust. Teisest küljest, naised, kes tunnevad, et kari machopõrsaid mehi proovib neist üle sõita, muutuvad… kuidas see ütlus oligi luua seljas sõitmise ja murtud tiivaga inglite kohta? Äärmiselt tüütuteks ja ebamugavateks, tahtsin ma tegelikult öelda.

ÜHEKSAS. Eesti avalikkuse ees domineerivad siiamaani mehed ja nende arvamused. Suurem osa nendest meestest ei ole esteetilisi naudinguid esilekutsuva välimusega, ehkki mõnel on päris head mõtted. Kujutle, kui näiteks äsjalõppenud Arvamusfestivalil oleksid p o o l e d panelistidest olnud n a i s e d? Mõne endise meestantsija säärejooks võis olla küll täitsa kena vaatepilt, aga kujutle, kui tema kõrval oleks istunud keskealise pontsaka mehe asemel hoopis mõni kena välimusega daam ja niisama teravalt ja tuliselt mõtteid vahetanud. Soolisest tasakaalust võidavad kõik, ausõna.

KÜMNES. Armastus saab võimalikuks ainult kahe võrdväärse partneri vahel. Ja kus ei ole armastust, on enamasti kannatus. Ka mehe jaoks. Mõtle selle peale ja uuri oma naiselt, kas ta tunneb end vajalikuna ja väärtustatuna ja Sinu silmis ilusana ja ihaldusväärsena. Või mida saaksid just Sina mehena ette võtta, et Su naine end hästi ja turvaliselt tunneks.

Ilusat suve viimast kolmandikku teile kõigile!


Liitu uudiskirjaga ja saad TASUTA töövihiku “11 SAMMU SOTSIAALMEEDIAS VÕITMISEKS”!

Print Friendly, PDF & Email
 • 6
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  6
  Shares

Comments

comments