AINULT MEESTELE: 5 lihtsat võimalust toetada oma ettevõtjast NAIST

Sel nädalal annavad Nordic Passionista äriblogis tooni pereväärtused, sest mulle autorina ja naisena tundub, et just armastust, hoolimist ja toetust vajavad inimesed me ümber kõige rohkem. Või ehk hoopis inspiratsiooni soojade ja sügavate tunnete väljendamiseks?

venice-carnival5
Veneetsia karneval 2017. Foto: chasingtheunexpected.com

1. Ole olemas ja kuula oma naine lihtsalt ära.
Mehed soovivad loomupäraselt oma naist kaitsta ja tema eest probleeme lahendada. Kui Su ärinaisest kaasa probleem on stress, siis parim lahendus, mida pakkuda saad, on isetehtud õhtusöök küünlavalgel ja veinijoomine mõnes õdusas maamajas kaminatule paistel. Kahekesi. Teineteise kaisus. Nii et Su naine saab ennast tühjaks rääkida ja kui vaja, siis ka nutta. Sa oled olemas. Sa tegid süüa, Sa orgunnisid majakese ja Sa isegi suutsid selle tule põlema süüdata. Sa juba oledki supermees! Usu mind. Iseäranis, kui suudad veel naisel lihtsalt nutta lasta ja teda sel ajal kaisus hoida.

2. Paku abi, aga ära korralda midagi abikaasa teadmata tema tööasjades, kui ta pole seda otseselt Sinult palunud.
Kui mind miski tõeliselt marru ajab, siis on see see, kui mõni mu üliagar austaja proovib mulle äritehinguid sokutada või muidu “kasulik” olla, minu eelnevalt nõu pidamata ja mu arvamust küsimata. Ära tee selliseid asju. Kui Su naisel on abi vaja, siis las ta küsib seda ise. Või küsi Sina, kas saad kuidagi kasulik olla, aga ära eelda midagi. Suhtle parem.

3. Hoolitse kodu ja laste eest. Võta kaasvastutus pereelu sujuva korraldamise eest.
Mida see maakeeli tähendab? Leia hea koristaja ja usaldusväärne lapsehoidja. Ilma naljata. Su naine ei ole teenijatüdruk. Ühele edukale mehele on auasi, kui tema naine saab pühenduda eneseteostusele ja kvaliteetaja veetmisele oma perega ning praktiliste igapäevaste asjade eest – näiteks kodu korrashoid ja laste trenni-kooli vedamine – hoolitseb palgatöötaja. Kui laps jääb haigeks, siis paku end temaga vähemalt poole haigusajast kodus olema ja vii põnn ise arsti juurde või vaktsineerima. Ole džentelmen, rohkemat polegi vaja.

4. Armatse oma naisega. Intellektuaalselt, emotsionaalselt ja füüsiliselt, loomulikult.
Õpi flirtima. Õpi komplimente ütlema. Õpi oma naist kuulama ja intelligentset vestlust arendama. Käi tantra(massaaži)kursustel ja saa lõpuks ometi aru, mida Sa magamistoas teed! Harjuta sügavat kõhuhingamist ja niida oma naine jalust enesekindlusega. Sa suudad seda. Iga mees, kes natukenegi püüab, saab hakkama. Mulle tutvustas näiteks üht maailmakuulsat feministlikku teost hoopis mu endine peigmees, kui jõime veini vinoteegis”Kolme näoga mees”. Ta on eestlane. Nii et vabandusi ei ole. Suudab üks eesti mees olla intellektuaalselt kütkestav, suudad Sina ka.

5. Tee väikeseid armsaid üllatusi, mis murravad argirutiini.
Kui Su naine on edukas juht ja/või ettevõtja, siis teab ta suure tõenäosusega võrdlemisi täpselt, mida ta järgneva pooleteise aasta jooksul teeb. Ta kalender on juba täna täis broneeritud kohtumisi, konverentse, ärilõunasööke ja õhtusi bankette. Rutiin tapab ja etteplaneeritud sündmused on romantika surm – seda teame ilmselt kõik. Nii et võta enda kanda spontaanse üllataja roll oma abikaasa elus ja ma garanteerin, et ka ükskõik kui kuum lõunamaamees, kes võib ahvatleda ettearvamatu seiklusega ning Su naise spontaansusevajadusele päästikuna mõjuda, ei pääse enam ealeski löögile. Su naine armastab ooperit? Vii ta Milanosse nädalavahetust veetma! Osta piletid La Scala ooperiteatrisse “Carmeni” etendusele ja vaata, et kohad oleksid heas sektoris. Broneeri hotell ja lennikupiletid ning telli õhtukleit oma naise lemmikdisainerilt. Ükski latino lover ei pääse löögile naise juures, kellel on nii hoolitsev ja nutikas abikaasa! Võid selles kindel olla. Samuti saad probleemivabalt täita oma naise ammuse unistuse ja kinkida talle argentiina tango tunnid eraõpetaja juures.

Raha, kui Sul seda on, on mõeldud iseenda ja oma lähedaste baasvajaduste eest hoolitsemiseks, ning kui Sul on mammonat keskmisest veidi rohkem, siis oma perekonna h e l l i t a m i s e k s.

Minu üks suuri unistusi näiteks on külastada vähemal korra elus Veneetsia karnevali. Jah, päris Veneetsias, kostümeeritult ja puha. Unistan sellest seiklusest juba lapsest saadik – ajast, mil esimest korda nägin seda videot ja lugesin  raamatut “Krahv Monte Cristo”. Praegu on just väga sobiv hetk osta piletid järgmise aasta karnevalile. 😉


Soovid värskeid blogipostitusi otse oma isiklikku e-postkasti? 

Print Friendly, PDF & Email
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Comments

comments