Ainult Sina suudad muuta oma elu õnnelikuks!

Täna soovin kirjutada oma aastaid kestnud õnnejahist ja sellest, kuidas otsisin seda alati väljaspoolt iseennast – meestest, kellesse armunud olin. Või palgatööst, mis ei suutnud aga kunagi pakkuda sellist naudingut ega elustiili, mida igatsen.

Postituse pühendan seekord Ben’ile.

Oli suvi 2003.

Mu iseseisev elu pidi algama just nüüd, sest lõpuks ometi t e e n i s i n ma päris o m a raha! Ilm oli soe, uusi tutvusi sadas uksest ja aknast ning tundus, et ma saangi sellega hakkama. Ma saan õnnelikuks!

Aga juhtus hoopis midagi muud, sest ma ise olin rumal nagu kevadine jänesepoeg. Ma olin toona 22aastane.

Mitte keegi polnud mulle kunagi õpetanud, kuidas võtta vastutust oma elu ja otsuste eest, mis loob iseseisvuse ja annab tunde, et just Sina kontrollid oma elu. Mitte teised inimesed, mitte juhuslikud asjalolud, mitte äpardused või ootamatud plaanidemuutused, mida elus ikka ja jälle ette tuleb. Nõnda ma siis hulpisingi “ma saan sellega hakkama/ ma olen täielik luuser!” lainetel. Nagu orientatsioonivõime kaotanud lainelaudur.

Surfar 1950 Nordic Passionista
Surfar 1950ndatel. Foto: Pinterest

See kõik tuli mulle meelde täna õhtul, kui juhtusin lugema artiklit inimlikust vajadusest kontrolli järele ning mis juhtub siis, kui me ei oska oma elu eest vastutust võtta.

Me lõpetame depressiooniga või hullemal juhul läbipõlemisega. Fakt on see, et kuni me ei õpi vastutama oma elu ja valikute eest, ei saa me parimagi tahtmise juures õnnelikuks.

Ja siis meenus mulle Ben. Austraaliast pärit noormees, kes suvitas tol kuumal hooajal Pärnus ja kellega ma juhuslikult ööklubis tuttavaks sain… ning kes mu lõppeval aastal Facebooki kaudu ise üles otsis!!! Me pole kohtunud temaga augustist 2003 saadik. 14 aastat.

Beniga kohtumise järgsel hommikul jalutasin ma Pärnu rannapromenaadilt tagasi sõbranna juurde koju ebamaises õnneuimas, olles veendunud, et mu lemmikfilmi stsenaarium saab lõpuks ometi tõeks. Kaks sugulashinge kohtuvad, sest müstiline külgetõmme toob nad kokku ka ajastute ja ookeanide tagant.

Paraku jätkus filmistsenaariumi jälgedes ka meie järgmine kokkusaamine. Vähem kui kahe nädalaga oli imeline suveromanss läbi ja mina tundsin end erakordselt lollina.

Ometi meenutan ma seda kogemust kui ühte ilusaimat oma elus ja hindan Beni ka inimesena väga. Miks? Sest temaga koos olles mõistsin ma esimest korda elus, mismoodi m i n a soovin elada.

Ma ei saanud tookord aga aru, et minu õnn peitub minus endas, mitte mehes, kellega koos olles selle avastasin. Korter rannapromenaadil, mees, kes suudab mind kohelda kui naist, ja mis kõige olulisem – töö või tegevus, mida armastan ning mis toob mulle nii palju raha sisse, et võin reisida ümber maailma ning üürida või osta elamisi, kus aga soovin… see oli just SEE!

Benil oli suur osa sellest tookord olemas. Ta oli minust 8 aastat vanem ehk äsja 30 saanud.

Tõenäoliselt oleksin ma väikese pingutusega jõudnud samaks vanuseks umbes sama kaugele või veelgi kaugemale kui Ben.

Ma ei mõistnud aga ühte asja.

Et mina ise pean selle looma!

Selle asemel jahtisin hoopis armastust, sest olin kindel, et just mees täidab mu unistused, ostab ilusaid kortereid ja maju, pakub mulle emotsionaalset turvatunnet ja vaimset eneseteostust.

Ma ei uskunud, et mina naisena suudaksin kunagi saavutada elustiili, mida harrastas Ben.

Ma ei teadnud mitte ühtegi naist oma tutvusringkonnast ega kaugemalt, kes oleks seda suutnud. Või soovinud.

Sõna “ärinaine” oli aastal 2003 sõimusõna. Ainsad naised, kellega see seostus, olid ajakirjanduses aurutut juttu rääkinud Terje Aru või paksud mutid nagu Enelin Meiusi ja Tiiu Silves.

Naistel, kes mulle meeldisid ja kelle sarnane soovisin olla, olid mehed, kes neile unistusi kandikul kätte tõid.

Hämmastaval kombel hakkas mu unistus suurest armastuses teostuma just aastal, kui olin saanud 30. Kuus aastat tagasi.

Ärge saage minust valesti aru. Ma ei jahtinud raha ega kuulsust per se. Unistasin suurest armastusest. Ägedate asjade ostmine ja m i n u unistuste teostamine pidi olema mu elu armastuse privileeg.

Jumal tänatud, et läks teisiti.

Sest ükskõik, kuidas mees ka pingutaks, ta lihtsalt e i suuda Sinu unistusi täita!

Miks?

Sest need on Sinu, mitte tema unistused.

Ta ei saa süüa Sinu eest hõrgutavaid roogasid, ta ei saa Sinu eest võtta uhkeid tantsupoognaid, ta ei saa Sinu eest isegi orgasme kogeda ega sünnitada!

Seda kõike saad teha vaid Sina ise, kallis naine.

Imetabane olevus, looduse kroonimata kuninganna, haldjas ja ingel, muusa, ema ja kes iganes Sa olla soovid!

Ainult Sina tead, mida elus teha soovid ja mis Sulle tõelist naudingut pakub. Mees saab Sinuga väga paljusid asju k o o s teha, kuid ta ei saa teha mitte midagi Sinu e e s t. 😉

Niisiis, millest Sa unistad?


Liitu uudiskirjaga ja saad TASUTA töövihiku “11 SAMMU SOTSIAALMEEDIAS VÕITMISEKS”!

Print Friendly, PDF & Email
 • 1
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  1
  Share

Comments

comments