Tere tulemast, Nordic Passionista äriblogi esimene külalisautor MONIKA URVA!

Alates oktoobrikuust on Nordic Passionista äriblogi koostööpartner ja üks külalisautoreist raamatupidamiskonsultant-finantsanalüütik Monika Urva.

monika-urva
Nordic Passionista värske koostööpartner – ärianalüütik ja kogemustega raamatupidaja Monika Urva.

Monika on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli cum laude äriarvestuse ja rahvusvahelise ärijuhtimise erialal. Koostööd on teinud ta enam kui 10 aasta jooksul nii erinevate tootmis- ja teenindusettevõtetega kui ka proovinud kätt finantstarkvarakonsultandina. Lähemalt saab igaüks tutvuda Monika professionaalse kogemusega ärisuhtlusvõrgustikus LinkedIn (inglise keeles).

2011. aastal alustas Monika teekonda ettevõtjana ning asutas firma EcoAccounting. Monika ja tema tiimi pakutavate teenuste kohta leiab põhjalikumat infot kodulehelt number.ee.


Monika ise ütleb enda kohta järgmist:

“Olen teist põlve pealinna laps, Tallinnas elanud ja õppinud.

Rohkem kui numbrid, on mind alati huvitanud protsessid, kuid numbrid on midagi, mis justkui lubavad meil kõigil maailmast ühemoodi ja objektiivselt aru saada – ehk ka protsesside tulemust õiglaselt hinnata. Ma ei ole selline raamatupidaja, kes küsimusele, kui palju on 2+2 vastab, et palju vaja on. Ei, kaugel sellest, ma usun et 2+2=4 ja ettevõtte omanik peab täpselt teadma kuidas tema äril läheb, veel parem – miks tema äril hetkel just nii läheb ja mida peaks tegema, et läheks veel paremini.

Ilustamine jäägu müügi ja marketingi pärusmaaks ja musta valgeks rääkimine poliitikute leivaks.

Minust oleks võinud saada matemaatika õpetaja – tänu õpetaja Kallasveele, kes suutis keerulised asjad väga lihtsalt ja konkreetselt lahti seletada, ilma liigset energiat kulutamata. Seda omadust – teha ja seletada keerulist väga lihtsalt ja luua seoseid – hindan inimestes üha rohkem. Kui keegi räägib millestki keeruliselt, siis tekib mul alati kahtlus – kas ta ei saa ise ka aru mida ta öelda tahab, või ongi keerutamise eesmärk inimesi segadusse ajada?

Ja minust oleks võinud saada rakendusinformaatik – ei tea ise ka miks, aga ITga seotud erialasid kiideti 1990ndate lõpus. Hiljem mõistsin, et IT ei ole ainult programmeerimine, vaid see on süsteemi loomine – hea lahenduse puhul muudab süstematiseerimine kogu rutiinse töö palju loogilisemaks, lihtsamaks ja kiiremaks – see on tõhus viis tööd teha.

Neid valikuid ma aga ei teinud ja ei ole seda kunagi ka kahetsenud. Ehkki õpetajatel on pikk suvepuhkus – kes teab, ehk jõuan kunagi ringiga tagasi kooli!

Valisin hoopis rahvusvahelise majanduse ja veidi hiljem majandusarvestuse eriala. Majandus, muidugi, ongi rahvusvaheline, ja iga päevaga üha rohkem. Ehkki tunnistan, et ma ei ole veel lõpuni mõistnud, kas globaliseerumine ja suurkorporatsioonid on ikka kõige mõnusam ja õigem tee, on mul ometi olnud õnn töötada mitmes rahvusvahelises ettevõttes ja õppida, kuidas nemad protsesse ja inimesi juhivad.

Rutiini ma pikalt ei talu – õnneks on finants väga lai valdkond, kus on alati midagi juurde õppida, ja Eesti see koht, kus paljud protsessid on siiski suhteliselt automatiseeritud. Mis ei tähendaks, et ei saaks veel paremini! Olen alati valmis kaasa mõtlema, kuidas saaks asju teha veel sisukamalt, mitte ainult tööd ühest kohast teise ümber tõstes.

Oma karjääri jooksul olen kokku puutunud erinevate inimestega, nii nendega, kes julgevad väljast abi küsida, kui nendega, kes valjult kuulutavad et nad mingisugust abi ei vaja; nendega kes tahaks et muutused organisatsioonis oleksid toimunud juba eile kui ka nendega, kes ei tahaks mingeid muutusi ka ülehomme veel näha. Usun, et tegelik tee asub keskel – iga samm mille teeme täna, muudab meie homset nagunii. Ainult väikeste ja sihipäraste sammudega loomegi seda, mida oma ellu ootame.

Mulle meeldivad ettevõtlikud inimesed – nendega on huvitav, põnev ja mis siin salata, vahel ka pingeline koostööd teha, sest nad ei rahuldu keskpärasega ja on nõus oma eesmärkide nimel pingutama.

Ma ei usu et peaks eraldi toetama nais-ja meesettevõtjaid, kuid naistele kulub kindlasti emotsionaalne tugi ära – oleme meie ju need, kelles on kaasasündinud annus alalhoidlikkust ja elu jooksul õpitud “tubli” olemist.
Oleme enda suhtes vahel liigagi nõudlikud.

Mulle meeldib, kui elu on tasakaalus – on piisavalt seda, mida võtta mõistusega, ja piisavalt seda, mis toidab hinge. Kui on piisavalt aega iseenda ja oluliste inimeste jaoks. Pingetest vabanemiseks on parim viis liikumine – jalutuskäik mere ääres, joogatund või tantsuõhtu. Kui ma peaksin valima eeskujuks Steve Jobsi või Richard Bransoni, valiksin viimase, sest tema oskab töö kõrval ka elu nautida!”


 

Rõõm, et oled otsustanud Nordic Passionista koostööpartneriks tulla, Monika! Edu ja jõudu Sulle!


Soovid värskeid blogipostitusi otse oma isiklikku e-postkasti? 

Print Friendly, PDF & Email

Comments

comments

Lisa kommentaar