Elustiiliblogimisega RATSA RIKKAKS?!

Elustiiliblogimisega ratsa rikkaks
Foto: internet

Kellelegi pole enam uudis, et laia (loe: rahvusvahelise) auditooriumiga blogijad teenivad kuus rohkem kui tubli euroametnik või madalama astme pankur. Nende sissetulekud lähenevad pigem supermodellidele ja C-kategooria filminäitlejatele kui kontoriametnikele. Ning kui oled naine, siis teeniksid ilublogijana tõenäoliselt kümnetes kordades rohkem kui seksitööstuses.

Aga k u i d a s staarblogijad seda ometi teevad?


1. Leia huvipakkuv valdkond, mis Sind isiklikult puudutab ja millest veel väga palju ei räägita.

Näiteks on uus hitt videobloginduses beebi- ja vastsündinublogid. Noor emme filmib päeva jooksul enda ja põngerja tegemisi ning lõikab sellest kokku 5 – 9minutilise humoorika klipi, mida esimese lapse ootel või alles rasedust planeerivad naised huviga vaatavad. Nii lihtne, et tundub tobe? Hoopis geniaalne on see! Sajad tuhanded Youtube’i kasutajad ei peta mitte, sest värske emana hakkamasaamine on üks suuremaid murekohti tänapäeva noorte naiste hinges. See pidi olema õudselt raske ja keegi ei aita ja sünnitusjärgne depressioon võib tulla ja k u i d a s see ikkagi päriselt välja näeb? Inimesi huvitavad just igapäevased, lihtlabased pisiasjad, mis tunduvad kohati nii enesestmõistetavatena, et keegi ei julge viisakas seltskonnas sel teemal suudki paotada. Aga õhtul kodus oma isiklikust arvutist vaataks hea meelega. Vaata näiteks Brittany postitust, kes kaasab vastsündinu oma pereäri promomisse. Kas selline teguviis on eetiline, jäägu igaühe enda otsustada.

2. Kui elu ulatab Sulle korvitäie sidruneid ehk miski läheb tõsiselt pekki või mitte plaani järgi, siis tee sellest blog!

Näiteks 18selt rasedaks jäänud Jelian tegi oma esiotsa ehmatavast üllatusest hoopis teismeemme videoblogi. Pole kindel, kas tema lugu just alaealiste rasedusi massiliselt ennetada suudab, kuid kõigile teistele verinoorelt emaks saanud naistele on see blog kindlasti lohutuseks ja innustuseks. Instagram on aga näiteks täis üliarmsaid down-laste lugusid, kes pildil paistavad küll rõõmsameelsete inglikestena, kuid kelle vanemad tõdevad postitustes, et just Instagrami konto ja võhivõõraste inimeste toetus üle maailma on aidanud neil elu keerulise kingitusega toime tulla.

3. Anna endale aega blogimisega kohaneda ja piisav auditoorium kaasata.

Blogid teenivad sisuliselt reklaamitulu, mõnes kohas pakutakse ka kaupa müügiks, seega, mida rohkem lugejaid-vaatajaid, seda rohkem raha Sa teenid. Vahel maksab reklaam rohkem jõukamale elanikkonnale suunatud elustiiliblogides, kuid see pole rusikareegel. Kui kirjutad näiteks Chanelist, ei garanteeri see automaatselt, et saad küsida reklaami eest sellesama kaubamärgi väärilist hinda. Aga proovida ju võid. Youtube maksab aga edukatele videotele ise honorari ja see oleneb suuresti video keelt kõnelevate inimeste arvust. Ehk et eestikeelse videoga on Sinu teenimislagi oluliselt madalamal kui inglisekeelsega. Arvesse läheb ka piirkond, kus postitad ning kus Sinu videole lisatud reklaami näidatakse. Et pääseda Youtube’i partnerite nimekirja ja teenida videode üleslaadimise ning vaadatavuse pealt raha, peab Su kanalil olema vähemalt 10 000 vaatamist.

4. Ära kaota isikupära ja sära!

Videoblogisid vaadatakse inimeste pärast, kes neid teevad. Info on sageli teisejärguline. Näiteks, kui ma otsin videoõpetust suitsusilma meigi tarvis, siis valin ma välja kõiikidest nendest sadadest ja tuhandetest kenadest naistest just sellise, kes mulle endale kõige enam sümpatiseerib. Ja on inimesi, kes teenivad korralikku (lisa)sissetulekut ainult tänu sellele, et nad elavad juhtumisi New Yorgis – seda on põnev vaadata – ning nende tüdruksõber on modell. Pool tundi võõra paarikese igahommikust omletisöömist ei tundugi enam kuigi igav, mis?

5. Harjutamine teeb meistriks!

Et toota populaarset blogi, on Sul vaja tundma õppida oma auditooriumi. Võta seda protsessi mänguliselt ja pingevabalt, kui suudad. Kui Sa pole harjunud avalikult naerualune olema või seltskonnas klouni mängima, siis võib videoblogimine Sinu jaoks tõeline katsumus olla, vähemalt alguses. Pea meeles, et mida iganes Sa kaamera ees teed või ütled, alati leidub keegi, kelle arvates on see hiiglama naljakas või tobe, mõne arvates suisa piinlik – ning paljud inimesed ei jäta oma arvamust enda teada, sest nad soovivad ju Sulle h e a d. Unustamata, et tegelikult on nende heasoovlikkus hoopis osavalt looritatud kontrollivajadus. Selliste inimeste kõrval eksisteerib alati ka neid, kes aplodeerivad Su esinemisele või põrmustavad Su täielikult. Kõigile meeldida pole võimalik. Aga kui Sul selline salaigatsus siiski kusagil hingesopis peidus on, proovi alustuseks midagi vähem paljastavat kui videoblog. Näiteks igapäevastest juhtumitest lõbusaid lugusid kirjutada või oma elustiili fotografeerida.

Ilusat jätkuvat suve ja mõnusat blogimist! 🙂


Soovid värskeid blogipostitusi otse oma e-postkasti? Liitu uudiskirjaga!

Print Friendly, PDF & Email

Comments

comments