Kui Sind ei huvita RAHA…

Kui Sind ei motiveeri raha... - Nordic Passionista
Foto: Sharon McCutcheon, Unsplash

Õnnelikud tunduvad olevat inimesed, kel selge numbriline siht silme ees ja kes möllavad tööd teha peamiselt raha nimel. Aga kuidas motiveerida end tegutsema ja äri ajama siis, kui Sind päriselt ei huvitagi raha?

ÜKS. Leia sisemine motivaator!

Raha on alati v ä l i n e motivaator ja see kestab tegelikult väga põgusalt. Kui Sind motiveerib raha, siis võib peagi tunduda, et mitte ükski summa pole piisav, inimesed ei oska ega taha Sind väärtustada, alati on keegi, kes maksaks rohkem… ja nii edasi. Ehk et raha motivaatorina võib kiiresti kurnavaks muutuda.

Mis Sind tegelikult käima tõmbab? Mis on see sisemine jõud, mis paneb Su tegutsema ka kehva ilmaga ja halvas tujus olles?

Soovid Sa inimeste ellu rohkem rõõmu tuua? Lähedaste eest hoolitseda? Maailma paremaks muuta? Endast märki maha jätta?

Mis Sind t e g e l i k u l t motiveerib?

Näiteks minu enda üks sisemisi motivaatoreid on soov pakkuda oma lastele võimalust valida enda äranägemise järgi ülikooli kusiganes maailmas. Sellise valiku pakkumine ei ole odav, aga see on see sisemine motivaator, mis kannustab mind edule ja rahateenimisele. Pikas perspektiivis.

KAKS. Tee seda hea seltskonna pärast!

Väga lihtne on motiveerida end tegutsema ja igal hommikul kella üheksaks kontorisse jõudma, kui tead, et Sind ootab ees mõnus seltskond. Veedame ca 1/3 või veidi rohkem oma täiskasvanuelust koos töökaaslastega või koostööpartneritega, seepärast on hea seltskond võtmetähtsusega (kaas)motivaator.

KOLM. Tunneta enda ja oma töö vajalikkust!

Ära raiska oma aega tööle, mida keegi teine võiks teha või millega igaüks enam-vähem hästi hakkama saab. Pühendu sellele, mis Sind tõeliselt huvitab ja milles Sa hea oled! Ja varem või hiljem tunnetad, kui vajalik oled Sa oma klientidele, lähedastele, kogu maailmale. Raha vastuvõtmine töö eest, mis on vajalik mitte ainult Su arvete maksmiseks, vaid suuremale hulgale inimestele, on puhas rõõm.

NELI. Suhtu rahasse kui kompensatsiooni oma aja ja energia eest!

Rahanumber, mille töö eest saad, ei pruugi mitte mingil moel näidata Sinu väärtust inimesena ega isegi maksimumi, milleks Sa professionaalselt võimeline oled. Aga võta tasu iga töö eest tänuga vastu, kui selleks võimalus on. Raha võib vaadelda ka energiavahetusena, äritehinguna; kokkuvõttes on see kompensatsioon vastutasuks Sinu aja ja energia või tulemuse eest, mille oled aidanud luua.


Liitu uudiskirjaga ja saad TASUTA töövihiku “11 SAMMU SOTSIAALMEEDIAS VÕITMISEKS”!

Print Friendly, PDF & Email
 • 1
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  1
  Share

Comments

comments