Kuidas ennast MÜÜA?

Otsusta kohe alguses ära, mis on Sinu alghind ehk millest odavamalt Sa oma toodet või teenust ei müü – ning Su elu muutub p a l j u kergemaks.

f-off-gif


Ütlen kohe alguses ära, et minu jaoks on täna see hind 90 eurot tunnis, ilma maksudeta, kui müün ärikonsultatsiooni- või coachinguteenust. Sellest allapoole ei näe ma kogu asjal mõtet, sest inimene, kes ei soovi mulle maksta, ei tahagi tõenäoliselt mind ega vaja mu teenust.

Alamakstud inimesed on anonüümsed tööloomad, sest pole väga suurt vahet, kes väikese summa eest asjad ära teeb, eksole? Konsultatsiooniäris päris nii ei saa. Sa ostad väga personaalset lähenemist ja Sa ostad ka väga kindlat inimest sisse, kui soovid, et Su äril hästi läheks.

Lisan etteruttavalt, et vahel teen ma tööd täiesti tasuta. Olen nõu andnud näiteks vägivalda kogenud naistele tugikeskuse loomiseks või mõneks teiseks vajalikuks ettevõtmiseks ja teinud seda täiesti tasuta. Sest minu meelest on tegemist vajalike ettevõtmistega ja mulle meeldib aidata ning suunata, samuti pole selliste projektide juhtidel tavaliselt üleliigset raha – või üldse raha – ja sellepärast nad minu juurde nõu küsima satuvadki. Spirituaalse poole pealt usun, et kõik hea, mis sa maailma saadad, jõuab varem või hiljem sinuni tagasi ning see mõtteviis lubab mul tavapärasest „vorst-vorsti vastu“ ärimudelist kaugemale vaadata ning veidi kõrgemalt lennata. Entusiasmi pean silmas just.

Kanadast pärit naiste äricoach Natalie McNeal nimetab enda jaoks kehtestatud alamhinda f*ck off price ehk mine-p*rse-hind. See tähendab lihtsalt ja otsekoheselt seda, et kui klient pole nõus küsitud summat maksma, vaid tingib teenust või toodet odavamaks, siis pole Sul kui ettevõtjal teda tegelikult vaja ning ta võib oma ostusooviga puu taha minna. Tulevad maksejõulised kliendid ja Sul on nendega lust koostööd teha – Natalie on selles veendunud. Ära loobi pärleid sigade ette. Miks?

Sest inimesed, kes ei saa aru, mille eest nad Sulle õigupoolest maksavad, ei saa tegelikult Su nõuannetest kasu ka.

 

Nad lihtsalt ei saagi aru mitte millestki, mida ütled või teed.

Lihtne? Vist mitte igaühe jaoks. Jah, Sa võid röövlitütar Ronja kombel tötskääbuste onni rammida – Ronjal juhtus see täiesti kogemata – aga ega sellest peale suure segaduse, isiklike solvumiste ja paksu pahanduse pikas perspektiivis midagi muud ei tule. Olen seda proovinud ja ehkki mitte kahetsenud – sest nii töö- kui elukogemus olid kulda väärt – siis ajakulu ja emotsionaalne hind, mida sedalaadi lati alt läbijooksmiste eest maksad, on päris soolane. Ja ettevõtjana Sa ei taha ju töötegemise eest ise peale maksta?


Soovid värskeid blogipostitusi otse oma isiklikku e-postkasti? 

Print Friendly, PDF & Email

Comments

comments

Lisa kommentaar