Kuidas küsida KÕRGEMAT HINDA?

Inimesed on nõus maksma Sulle keskmisest oluliselt rohkem k o l m e l  juhul – kui suudad pakkuda eristuvalt hea kvaliteediga toodet või teenust ja neil on seda kindlasti vaja; kui oled tuntud ja hinnatud ja Sinu sisseostmisega kaasneb prestiiž JA eriti siis, kui Sind saab usaldada konfidentsiaalsetes küsimustes.

funding-daily-cat-930x609
Mjäu!


Minu jaoks on see alati natuke õudne hetk, kui taipan, et olen astumas üle kellegi finantsilise usalduse lävepaku. Me ei suuda olla natuke haavatavad. Me paneme mängu kas kõik või mitte midagi. Ja kui keegi on Sind usaldama hakanud, siis avab ta end harilikult jäägitult. Mind aga kohutab see meeletu haavatavus, millegipärast just finantside puhul, mille usaldav inimene paljastab. Sel haavatavusel, muide, on kaitsev efekt. Just seepärast, et terve psüühikaga inimese loomupärane reaktsioon teise inimese haavatavusele on empaatia ning soov teisele mitte liiga teha.
Teiseks on raha selline ressurss, mis iseenesest ei taastu ja mida on reaalselt võimalik ä r a võtta. Kõik muu siin elus – suhted, hingehaavad, töökohad või äriprojektid – on oma loomult taastuvad ressursid ning mõne aja jooksul on võimalik need uuesti ülesehitada ning terveneda ka kõige valusamatest kogemustest. Jah, ka raha on võimalik tagasi teenida, kuid mitte ehk nii lühikese aja jooksul ja mitte nii lihtsa vaevaga. Raha on õigusega staatuse ja saavutuste sümbol – juhul, kui see on omaenese nutikusega, mitte kellegi teise arvelt teenitud.

Niisiis, siin on põhjustest tulenevalt 3 soovitust hea töötasu väljateenimiseks.

 

Ole nii hea, kui suudad. Kvaliteet ei jookse kunagi mööda külge maha, pluss Sa naudid tööprotsessi ennast märksa rohkem, kui teed seda, mida teed, võimalikult hästi.
Hoolitse selle eest, et Su hea nimi on tuntud. Inimesed teevad taustauuringut. Nad räägivad omavahel ja jagavad kogemusi. Ja sel puhul huvitab neid kolm asja: kas Sa tegid seda, mida lubasid ja kas tegid seda hästi; kas Sa said töödega tähtaegselt valmis; ning kas Sinu palkamisega kaasnes tõsiseid ebamugavusi. Need viimased ei ole alati Sinu süü, aga nii palju kui on, peaksid vältima koostööpartneritele meelehärmi valmistamist. Teisisõnu – jäta naine peksmata, kui soovid raha teenida!
Usaldus tuleb pikaajalise koostöö ja „puuda soola koos ärasöömise“ kaudu. Selleks, et inimesed Sind usaldama õpiksid, on vaja näha ka Su peidus poolt. Kuidas Sa käitud konfliktsituatsioonis? Kuidas tuled toime ebaeduga? Kuidas Sa teisele inimesele vastandud, kui Sul on vaja oma õigusi kaitsta? Millised on Su väärtushinnangud? Kuidas Sa rahaasju ajad? Kuidas tuled toime kaaslaste ebaõiglase suhtumisega Sinusse? Kus jookseb Sinu piir? Mis Sind motiveerib? Ja mida Sa ilmaski ei teeks? Ära võta seda kui küpsuseksamit, vaid kui lihtsalt olulise informatsiooni väljaandmist. Selleks, et teada, kas Sind saab usaldada ja kuidas Sa ühes või teises situatsioonis käitud, ei anna klient Su tegudele ilmtingimata hinnanguid. Ta lihtalt soovib infot Sinuga koos töötamise kohta.


Soovid värskeid blogipostitusi otse oma isiklikku e-postkasti? 

Print Friendly, PDF & Email

Comments

comments

Lisa kommentaar