Misasi on SUHTEKORRALDUS?

suhtekorraldus nordic passionista

Kujutle hetkeks, et Harry Potteri võlurimaailm ei olegi üksnes lastekirjaniku fantaasia, vaid et päriselt eksisteerivadki inimesed, kes suudavad panna a s j u juhtuma, sündmusi ette näha ja kõige halvemat ära hoida. Tundub uskumatult jabura kujutlusena?

Aga sellised inimesed on olemas. Siinsamas Eestis ka. Me nimetame neid professionaalseteks s u h t e k o r r a l d a j a t e k s tänapäeval.

Esmalt tasub mainida – ja minu siiras vabandus kõigile, kes end siinkohal isiklikult puudutatuna tunnevad – Eestis tegutseb arvestatav hulk keskpäraseid, et mitte öelda kehvakesi suhtekorraldjaid. Nemad ei kannata kindlasti välja võrdlust J. K. Rowlingu loodud ülipopulaarsete ilukirjanduslike karakteritega. Need inimesed on rohkem nagu wannabe võlurid, kes leitud kepikesest vägisi mingit maagiat püüavad välja nõiduda, kuid asjatult. Nemad saavad palka viisaka pressiteate kirjutamise ja lahja alkoholiga semiglamuurse vastuvõtu korraldamise eest.

Aga nendel inimestel me täna pikemalt ei peatu. Räägime hoopis suhtekorraldusmaailma võlukunstist ehk tippspetsialistiks saamise köögipoolest.

Suhtekorraldusvõluriks saamise eeldused:

  1. Suurepärased teadmised inimese psüühikast ning käitumismustritest erinevates sotsiaalsetes situatsioonides.
  2. Loogiline mõtlemine.
  3. Julgus eksperimenteerida.
  4. Veidi jultunud hoiak.
  5. Oskus inimestega kontakte luua ning hoida.

 

Heaks suhtekorraldajaks saamisel tulevad kasuks tulevad kahtlemata ka laitmatud maneerid. Inimestele meeldivad viisakad inimesed – enamasti. Tegelikult sõltub viisakus paljuski grupi subkultuurist ja vahel võib see hoopis karuteene teha. Näiteks väitis mulle kunagi üks naisterahvas, et kui Facebooki vestluses kirjutada Sina suure algustähega, siis see solvab teda. Mind omakorda solvasid tema käitumismaneerid.

Suhtekorralduse kui distsipliini varjukülg on kahtlemata see, et inimene, kellel pole kuigi häid teadmisi psühholoogiast ega eeldusi inimestevaheliste suhete mõistmiseks, on võrdlemisi abitu ja võib sattuda täielikult manipuleeriva suhtekorraldaja mõju alla.

Siit moraal – kui tunned mõnda ülihead pr-võlurit, ole temaga kena ja viisakas, sest muidu võivad asjad Sinu jaoks hapraks muutuda.

Loomulikult ei juhtu kõik halvad asjad Su elus vaid sel põhjusel, et oled mõne kommunikatsioonispetsialisti välja vihastanud. Sellist paranoilist hoiakut, mis meenutab keskaegset nõidadefoobiat ei tasu ka omaks võtta. Seda enam, et suhtekorraldus ei ole nõiakunst ega vuuduu-maagia, vaid täiesti igapäevane ja praktiline j u h t i m i n e hoopis. Inimeste ja info juhtimine, kui päris täpne olla.

Lõpetuseks ka 3 müüti suhtekorralduse kohta:

3 myyti suhtekorraldus nordicpassionista

Sellest, kuidas valida endale parimat võimalikku suhtekorraldajat sõltuvalt sellest, millist eesmärki soovid saavutada (loe: milliseid asju juhtuma panna), kirjutan kunagi tulevikus.


Soovid värskeid blogipostitusi otse oma e-postkasti? Liitu uudiskirjaga!

Print Friendly, PDF & Email

Comments

comments