Korduma kippuvad küsimused

Äricoach vs konsultant?

Konsultant jagab soovitusi. Äricoach innustab ning lisaks strateegilise plaani kokkupanemisele hoiab kätt pulsil kogu protsessil, mis visiooni loomisest idee ellurakendamiseni kliendil on vaja läbi teha. Sa ei ole oma plaanides, muredes, kahtlustes, küsimustes ja kõikumalöömistes üksi. Sa ei pea kõike teadma ega malemängu ratsukäike ette nägema. Selleks, et Sa kindlalt teel püsiksid ja jõuaksid ideedest reaalsete tulemusteni, tasubki palgata endale tipptasemel äricoach.

Äricoach vs mentor?

Mentorsuhe on kõige ligilähedasem võrdluses äricoachinguga. Suurim erinevus on ilmselt selles, et kõik mentorsuhted ei ole tasustatud ja õigupoolest on toimivaks mentorsuhteks vaja parajas koguses vabatahtlikku pealehakkamist ning isiksustevahelist intellektuaalset ja emotsionaalset keemiat. Viimane kehtib loomulikult ka äricoachingu puhul. Kuid äricoaching on oluliselt intensiivsem kui mentorlus ning selle eest on vaja maksta. Miks? Ikka selleks, et Sa poolel teel alla ei annaks või raskuste tekkides käega ei lööks. Rahaline investeering toetab kliendi ja coachi vahelises suhtes vastastikust pühendumist eesmärkide täitmisele. Ehk et makstes äricoachile teed Sa sellega teene tegelikult iseendale nii tugevama enesedistsipliini arendamiseks kui protsessi lõpuleviimise kindlustamiseks.

Äricoach vs töö sisseostmine (ingl k outsourcing)?

Sa lood oma tulemused ise kui töötad koos professionaalse äricoachiga. Väljastpoolt organisatsiooni teenust sisse tellides võid saada küll ühekordse kvaliteetse ja rahuldustpakkuva teenusdisaini, kuid oskusteave ja kogemused sarnase protsessi disainimiseks kujundamiseks ka tulevikus jäävad sinu käeulatusest välja. Väljasttellides maksad Sa ühekordse protseduuri eest, äricoachingut ostes investeerid aga iseendasse, sest võimalused, kuidas coachinguprotsessis omandatud kogemust ja teadmisi edaspidi kasutada, on tõepoolest piiramatud ja sõltuvad vaid Sinust endast.

Print Friendly, PDF & Email