Minu lugu

Eva Ladva
Pildistas Luisa Greta Vilo

Mina olen Eva.

Sinu tulevane äricoach. Või lihtsalt üks hea ja usaldusväärne internetisemu üksildastel õhtu- ja öötundidel või tööajast näpatud minutitel, kui soovid üksnes mu blogi lugemisega piirduda.

Soovin innustada ja julgustada iga naist, kes minu kodulehele klikib, unustama vanaaegsed tabud ning oma elu juhtohje enda kätte võtma ja ka kõige pöörasemaid äriunistusi teoks tegema. Väärikalt ja vastutustundega, loomulikult.

Kuus aastat tagasi oli mu elu lihtne ja selge. Minust pidi saama koduperenaine ja plaanisin Eestist ära kolida. Huvitusin naiselikkusest ja naiseksolemisest, kokkasin ja koristasin ning unistasin päevast, mil iga viimne kui arve saab makstud mu mehe poolt. Kõik läks aga hoopis teisiti…

Minu teekond ettevõtluse- ja ärinõustajana sai alguse 2014. aasta kevadel, kui kohtasin ühes Õismäe paneelmajas elavat üksildast ja kibestumisest läbihallitanud mõttemaailmaga umbes 60aastast Larissat. Naine oli elanud kogu oma elu vaid teistele inimestele, teiste heakskiitu püüdes, teiste soove ja unistusi täites ning jätnud oma vajadused ja väljakutsed tagaplaanile, sealhulgas finantsteadlikkuse arendamise. Alles küpses eas mõistis ta, et tühjad pole mitte ainult ta korter ja elupäevad, vaid ka rahakott. Soovisin südamest Larissat aidata, kuid kahjuks polnud ta tol korral valmis veel abi vastu võtma.

Kuid meie mõnes mõttes melodramaatilisest ja mind isiklikult sügavalt puudutanud kohtumisest sai alguse tee hoopis minu unistuse teostamise poole. Teadsin, et soovin luua positiivset muutust ühiskonnas, kus elame.

2015. aastal läbisin edukalt spetsiaalselt naisettevõtjatele suunatud äricoachingu Chic CEO MasterMind grupis.

Nii kaua, kui end mäletan, olen soovinud siin ilmas kahte asja teha: juhtida ja inimesi aidata. Coachimine suunaga ärile lubab mu kaks suurt kirge mängleva kergusega üheks tervikuks põimida ning kirjutamist armastan ma vähemalt sama palju kui häid raamatuid, värskelt jahvatatud kohviubadest pressitud espressoga lattet ja suussulavat jäätist.

Kõik need komponendid kokkusegatuna annavadki tulemuseks esimese eestikeelse eeskätt
n a i s t e l e suunatud äriblogi –Nordic Passionista.

Miks nordic ja miks passionista, küsite?

Sest kirg – inglise keeles passion või drive – on minu arvates nii elu kui igasuguse loomingulise töö alus. Kui me oma kire kutsele ei järgne, siis kannatame sügavalt. Seda ütlebki inglisekeelne passion ehk maakeeli passioon kõige selgemini. Äri on ju ometi üks kaunemaid inimloomingu vorme, kui seda õigesti teha ja see õitsele puhkeb!?

Ja nordic sellepärast, et Eesti on Põhjamaa. Täpsus, kohusetunne, lojaalsus ja ülim professionaalsus käivad enesestmõistetavalt meie töökultuuriga kaasas. Ja võiksid kindlasti käia ka ettevõtluskultuuriga ühte sammu. Olete nõus?

Kokku muudab põhjamaise ellusuhtumise ja sügava kirele pühendumise kombinatsioon minu meelest elu kõige enam elamisväärseks just selles laiuse- ja pikkusekraadi ristumise punktis, kus me imekaunis Maarjamaa asub.

Ah jaa, kunagi soovin kindlasti kirjutada/blogida/coachingut pakkuda samaaegselt ka vene- ja inglisekeelsele auditooriumile. Sellepärast ongi blogi nimetus kohe algusest peale rahvusvaheline.

Head lugemist ja kaasamõtlemist-arvamist, vaprad teekaaslased!

Teie,
Eva

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Print Friendly, PDF & Email