10 naiselikku filmisoovitust pühadeajaks

Woman On Top
WOMAN ON TOP, from left: Penelope Cruz, Harold Perrineau, 2000, TM & © 20th Century Fox Film Corp.

Pole vahet, kas Su aasta oli täis ohte ja raskusi, kaost, valu, piina ja leina, rõõmu ja armastust ning unistuste täitumist või hoopis argine ja igavavõitu – just nüüd on paras moment võtta aeg maha ning tuletada endale meelde, mis elus kõige olulisem on! ARMASTUS. Selleks, et headus ja romantika hinge püsima jääksid, tasub nende sõnumit kinnistada ilusate, emotsionaalsete lugudega.

Siin on 10 lõõgastavalt tundelist filmisoovitust Nordic Passionista poolt, et Su talvepühad mööduksid uskudes ja armastades! Uskudes armastusse, mis võidab kõik.

Don Juan DeMarco (1995)

Lugu armastusest ja hullumeelsusest – need kaks ei erinegi teineteisest kuigivõrd, eksole? – ning sellest, kuidas meie kultuuriruumis suhtutakse inimestesse, kes julgevad norme eitada. Südamlik lugu sensuaalsest kirest, mis 1990ndatel Holywoodis laineid lõi. Seda filmi soovitavad kogenud tantristid aga hoopis armukunstiõpikuna, eeskätt meestele.

 

Romeo + Juliet (1996)

“Shakespeare MTV põlvkonnale” nagu linateost omal ajal reklaamiti, tõi teismelised kinosaali tempoka ja visuaalselt põneva kaasaegsesse urbanistlikku keskkonda toodud lavastuse tõttu. Sulnist peategelastepaarist – kes mõjusid tookord umbes sama romantiliselt kui tänapäeval kokku-lahku kolivad reality-staarid Helen ja Kalvi-Kalle, veidi kohmakalt, kuid armsatena – enam köitsid 1990ndate noori neide filmi pahad poisid. Mustanahaline Mercutio ja latiinost Tibalt olid need tegelased, keda kinno vaatama mindi ja kelle järele tegelikult õhati. Ja soundtrack… see film oli tõesti MTV põlvkonnale, sest muusika püsib tänaseni meeles ja hea tahtmise korral on enamik laule ka Spotify’st leitavad. Cardigans’i Lovefool näiteks.

 

Dangerous Beauty (1998)

“Braveheart”-is peategelase elu armastusena muljetavaldavalt võikal moel koolnud Catherine McCormack kehastas vaid neli aastat hiljem iseteadvat ning oma ajastu kohta kangelaslikku naist – Veneetsia kurtisaani Veronica Franco’t, poetessi ja osavat mõõgavõitlejat. Film lummab nii visuaalselt kui paitab kõrva, lisaks tuletab meelde, et armastus on leidnud igal ajastul tee võidule. Tuleb olla vaid julge ja aus iseenda vastu.

 

Casablanca (1942)

Klassika, mida p e a b vaatama! Flegmaatilisevõitu armastuslugu rullub lahti keset II maailmasõja koledusi ja keerulisi valikuid. Humphrey Bogart ja Ingrid Bergman kehastavad armastajapaari, kuid elu viib nad eri suundadesse ning alles jääb vaid mälestus ühiselt veedetud päevadest Casablancas. Film on tänaseks sulandunud globaalsesse popppkultuuri nii hästi, et sealt pärinevad tsitaadid on muutunud juba vaat’ et kõnekäändudeks. Umbes nagu “Viimne reliikvia” Eestis.

 

Breakfast At Tiffany’s (1962)

Üks mu isiklikke suuri lemmikuid viib meid boheemlaslikku New Yorki vahetult enne seksuaalrevolutsiooni puhkemist ja hipiliikumist. Lugu jutustab unistavast ja enesekindlast, kuid veidi segaduses Holly’st, kes püüab elada vaba ja modernse naise elu, kuid samal ajal kardab armastada ja ennast romantiliselt siduda. Südamlik lugu kassist, kes kõndis omapäi ja leidis lõpuks kodu.

 

Sex And The City 1 & 2 (2008, 2010)

Mulle ei saanud kunagi päriselt omaseks 4 sõbratari hüsteeriline mehejaht suurlinnas, kus abiellumine tundus ainsa valikuna lugeda oma elu õnnelikult elatuks, kuid sarja põhjal vändatud filmid meeldivad mõlemad, eriti film number 2, millele ameeriklased andsid hoopis Kuldvaarika ehk Aasta Halvima Linateose auhinna. Abielus või püsisuhtes Miranda, Carrie, Charlotte ja Samantha on ägedamad ja armsamad kui sarja ülevalhoidnud kergelt neurootilised naiskarakterid. Tänapäeva muinaslood on mõlemad filmid, mis kantud nii 1940ndate kui 1960ndate romantikast, aga kaasaegses võtmes. Armastus ja muinasjutud elavad täpselt nii kaua, kui elab meie usk nendesse!

 

Café De Flore (2012)

Eelmised elud on popp jututeema igas seltskonnas täna, miks siis mitte vaadata ühte võimalikku selgitust inimlikele tragöödiatele hoopis kinolinalt? Südamlik lugu emaarmastusest, Down’i sündroomist, alkoholismist ja purunenud suhetest ning võimalustest kaosega oma elus edukalt toime tulla.

 

Hors De Prix aka Priceless (2006)

Elus pole midagi hinnalisemat kui armastus, olete nõus? Aga Chaneli kingi ja kleite tahaks ikka ka!!! Romantiline komöödia nutikast kullakaevajast neiust ja varatust hotelliteenijast noormehest, kes tüdruku südame lõpuks võidab, seljatades naist tolle enda loodud mängus. Luksuse ja glamuuri taustal saab Prantsuse Rivieras peagi selgeks, et armastusele pole võimalik hinnalipikut külge riputada. Sest see on hindamatu. Kallim kullast.

 

Woman On Top (2000)

Muinasjutuhõnguline komöödia Brasiilia kalurikülast pärit võluvast kokast Penelope Cruzi kehastuses. Kas meie jaoks on elus vaid üks õige hingesugulane? Mis saab siis, kui armastus otsa saab? Ja kas kord kustunud leek võib taas lõkkele lüüa? Kuum ja kirglik lugu paarist, kes teeb läbi ohtralt katsumusi, et teineteist taas leida. Pluss naine, kes teeb edukat äri ja saab oma kokandusande tõttu kuulsaks.

 

To Rome With Love (2012)

Woody Allen toimetab Itaalias ning tekitab pöörase kaose, mis lõpuks justkui iseenesest laheneb, nagu ikka. Euroopa suurlinnade triloogiast viimane – “Vicky, Cristina, Barcelona” ja “Kesköö Pariisis” olid ka – mõjub muretult ja elegantselt ning tuletab meelde, et iseennast ega elumuresid ei tohiks mitte kunagi liiga tõsiselt võtta. Viva la vida! Viva amore! Elagu armastus ja elu!

 

Häid jõulupühi ja imelist aastavahetust, kallid lugejad!

Kohtumiseni aastal 2018!


Liitu uudiskirjaga ja saad TASUTA töövihiku “11 SAMMU SOTSIAALMEEDIAS VÕITMISEKS”!

Print Friendly, PDF & Email
 • 2
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  2
  Shares

Comments

comments