Miks on OIVIKUTEL keeruline rikkaks saada?

Seekord kirjutan ma väga isiklikul teemal.

Kuidas on see võimalik, et inimene, kes on lapsest saadik olnud parim kõiges, mida ta ette võtab või mille nimel natukenegi pingutab, pole 35aastaselt veel kindla-peale miljonär?

Põhjuseid on mitmeid. Mina olen üks nendest, kelle kohta inglisekeelses kultuuriruumis kasutatakse väljendit the IT girl. Sulle on looduse poolt palju kaasa antud, kuid suur raha ei hakka päris iseenesest siiski voolama. Meie kõigi suureks õnneks.

ÜKS. Intelligentsetel inimestel on nooruses harilikult vaimsed ja ühiskonda tervikuna edasi viivad huvid. Ma aitasin 20ndates parema meelega vaeseid ja abituid inimesi või jõlkusin meeleavaldustel  või reisisin välismaal sihipäraselt loodud kogukondades (endised hipikommuunid, tänased ökokülad), kui istusin kõrghoone kontoris ebamugavates riietes ja rääkisin tol hetkel minu jaoks surmigavat juttu inimestega, kes üksnes t e e s k l e s i d, et tunnevad end õnnelikena.

KAKS. Kui oled enam-vähem võrdselt andekas ja edukas k õ i g e s, mida ette võtad, siis võib Sul omajagu aega võtta, et valida enda jaoks see kõige õigem tee. Võib-olla katsetad Sa erinevaid variante ja see on tegelikult väga okei. Kaasaegses arenenud maailmas ei eelda mitte keegi täielikku vastutuse võtmist täiskasvanud inimeselt tema enda elu eest e n n e 35ndat eluaastat. Meil kannavad paljud selles vanuses naised end juba maha ja hakkavad salaja surma ootama :D. Inimese kõige produktiivsem aeg siin elus on aga teadusuuringute põhjal 35 – 55aastaselt.

KOLM. Sa oled harjunud, et inimesed Su ümber saavad k o h e aru, kui tark ja andekas Sa oled, sest koolis juhtus niimoodi kogu aeg. Ära unusta, et kui ka kõik Sinu õpetajad ja õppejõud just Sinust targemad inimesed ei olnud, siis vähemalt jätkus neil taipu nii palju, et tunda ära intelligentset ja võimekat õpilast. Tööturul on enamik inimesi Sinust igal juhul r u m a l a m a d – ja ma ei mõtle seda halvasti. Ja arva mis? Kui inimene on Sinust vähem taibukas, siis on Sul vaja välja mõelda, kuidas talle selgeks teha, kui väärtuslik ressurss Sa tema jaoks oled.

NELI. Kõige targemad inimesed ei saa alati kõige rohkem raha. Miks? Sest äris makstakse kõige enam neile, kes on kõige vajalikumad. Kelle kohalolek on kriitilise tähtsusega. Kui Sa oled nüüd tõepoolest nii intelligentne nagu koolis arvati, siis mõtled Sa kindlasti välja, kuidas oma ettevõttes või töökohal just niisugune positsioon saavutada.

VIIS. See on kõige väärtuslikum tarkusetera minu isiklikust kogemustepagasist. Palun ära raiska oma aega ja energiat, et vihata salaja inimesi, kes on Sinust ilmselgelt palju vähem andekad, kuid teenivad Sinust kordades rohkem raha! Sinu sissetulek sellisest pahameelest ei muutu; ainus, mida Sa võid endale tekitada on halb enesetunne ja veel halvem tuju ning need mõlemad takistavad Sul edu saavutamast ja teenimast seda raha, mida Sa tead, et väärt oled (usu mind, Sa oledki!). Tõsiasi, et keegi teenib Sinust rohkem, ei vähenda mitte kuidagi Sinu võimalusi suurt raha teenida ja edu saavutada. Ja miljonäriks on võimalik saada ka inimestele head tehed. Tuleta meelde kasvõi 1960ndate sensatsioonilist poppgruppi The Beatles.


Soovid värskeid blogipostitusi otse oma e-postkasti? Liitu uudiskirjaga!

Print Friendly, PDF & Email
 • 1
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  1
  Share

Comments

comments