Mis tunne on Eestis elada? VÄGA KARM

Mis tunne on Eestis elada?

Mis tunne on Eestis elada inimestel, kes ei kuulu seltskonda KESKEALINE VALGE EESTLASEST HETEROMEES?

Näiteks neegril, naisel, geil või eakal inimesel, jumal hoidku selle eest! – erivajadusega kodanikul.

Äärmiselt s*tt. Ütleme otse välja.

Kes on siin, ei taha ära minna. Kes on läinud, ei tule enam tagasi. Vaatleme lähemalt, miks.

ÜKS. Sulle makstakse – kui Sulle ü l d s e makstakse – pigem suhte või abielu, mitte Su professionaalsete oskuste eest inimväärset raha. See kehtib naiste kohta. Ilusate naiste kohta, vabandust, nii ebadelikaatne minust välimus täpsustamata jätta.

KAKS. Raha, eriti suur raha, liigub tutvuste ja usalduse, mitte kvaliteedi jälgedes. Tulemus? Majandus ei arene! Tee või tina. Või õpi suisa soome keel selgeks!

KOLM. Maailmatasemel haridust ei väärtustata. Näiteks süüakse ministeeriumitöölt välja täiesti unikaalse kvalifikatsiooniga spetsialist, kes suudaks üles ehitada narko ja teisi sõltuvusi puudutava ennetuse- ja rehabilitatsioonistrateegia ning mitte kedagi ei huvita, et Eesti riigil puudub a a s t a i d vastav… ee… valdkond? Kas ma kirjutasin õigesti? Jah, Eesti meditsiinisüsteemis haigutab suur must auk. Psühhiaatriateenuse  naljakspööramisest ma parem ei räägigi. Elagu xanax ja odav alkohol!

NELI. Kui oled mustanahaline, tumedam kui keskmine eestlane või lihtsalt ei räägi veel väga hästi eesti keelt, siis peale lihttöö Sul ilma mõjukate sõpradeta siin riigis midagi loota ei ole. Lihttööd jagavad Sulle h e a d inimesed, teistel on täiesti suva, kas elad või sured või mis Su perest saab. Ah jaa, kui oled noor naine, siis kehtib põhimõtteliselt sama. Milline küüniline kokkusattumus? Klassikalised natsid vähemalt väärtustasid naisi koduperenaistena, meil ilmselt ajaks neonatsislik noor meessugu naised koos mustlastega ahju. Lapsi toob kurg ja maakera on lapik, teadagi!

VIIS. Kui oled venelane, siis tõenäoliselt Sa juba töötad Soomes. Oih, ma mõtlesin, kui oled vene rahvusest mees. Kui oled venelanna, siis tõenäoliselt töötad oma kahe magistrikraadiga kohvikus teenindajana või käid öösiti koristamas, kui Sul normaalselt teenivat meest ei ole, või guugeldad rootsikeelseid uudiseid ja tipid neid Excelisse (meediamonitooring on peen sõna). Kui isegi eesti naistele ei jätku meie majandusruumis eneseteostuseks ruumi, mida Sa, okupandist l*ta, veel tahad saada?! Tahad näitame, mida neljakümneesimesel eesti naistega tehti? Ei taha? Ole siis kuss edasi! Ja liiguta ennast vähe kabedamalt; aeg on raha.

Kallis venelane, kas Sa pole ikka veel aru saanud, et Sa ei t o h i k s meie riigis elada? See poliitiline võltsviisakus on vaid sellepärast, et Venemaa presidendi käes on tuumanupp. Keeruline, tead küll. Aga nagu Sa aru oled saanud, kotib Sinu argieluprobleem teda umbes sama palju kui meie poliitikuid.

Tra, te nii kiiresti paljunete võrreldes eestlastega! Võtke tempot maha, m e i e iive on juba ammu negatiivne. 

Teistel on ka raske. Miks te üldse mölisete? Maailm ongi selline.

 


Soovid värskeid blogipostitusi otse oma e-postkasti? Liitu uudiskirjaga!

Foto: Roberto Tumini,  Unsplash

Print Friendly, PDF & Email
 • 5
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  5
  Shares

Comments

comments