Töö- ja eraelu lahushoidmisest

Foto: Pete Bellis, Unsplash

Tänane postitus on pühendatud kõigile neile, kelle töö eeldab eetikareeglite kuu peale saatmist – vähemalt aeg-ajalt – ja selliste asjade tegemist, mis toovad tulemuse. Näiteks advokaatidele, suhtekorraldajatele jt-le, kes tunnevad, et asuvad kusagil väljaspool hea ja kurja, õige ja vale väärtusruumi. Või inimestele, kes on selliste elukutsete esindajatega lähisuhtes.

Miks ei tohiks mitte kunagi lubada endale eetilist libastumist eraelus, kuigi ametialaselt toob selline tegevus edu ja kopsaka sissetuleku?

ESITEKS. Igasugune eetiline labasus, nt valetamine, lubadustest mittekinnipidamine jms, tapab lähedases suhtes
u s a l d u s e. Seda ei tohiks mitte kunagi lasta juhtuda. Veel enam ei tohiks sellist olukorda oma käitumisega meelevaldselt tekitada.

TEISEKS. Säti enda jaoks paika selged piirid. Tõenäoliselt on neid inimesi, keda saad usaldada eetiliselt kohati vastukäivat tööd tehes, võrdlemisi vähe. Tee endale selgeks, kes need inimesed on ning ole nendega suheldes aus ja otsekohene. Sa ei pea igast tööasjast oma kallimale ettekannet tegema, aga hea, kui saaksid teda usaldada.

KOLMANDAKS. Võta oma tööd nagu näitleja võtab rolli sisseminekut. Kui võtad lipsu eest ja ülikonna või kostüümi seljast, oled Sa vaba inimene ja Sina ise. Sa ei pea teesklema ja Sa ei pea käituma samamoodi nagu töö ajal. Chill out, eks?

BOONUSENA pea meeles, et töö, mida teed, on ühiskonna jaoks tähtis ja väga vajalik ja inimesi, kes seda suudavad ja soovivad suurepäraselt teha, on vähe. Eetika on liim, mis hoiab inimgruppe koos ning aitab neil ühise eesmärgi nimel paremini ja efektiivsemalt tegutseda. Eetikat ei tohi mitte kunagi alahinnata. Kuid kui seadus ei keela ja olukord ning töö iseloom seda nõuavad, siis on vaja mõned asjad ära teha. Mina soovitaksin valida sel juhul võimaluse, mis teeb asjassepuutuvatele inimestele kõige vähem haiget.

MITTE KUNAGI ära kasuta töö juurest pärit võtteid kodus või paarisuhtes. Sa võid olla parim väitleja kohtusaalis, aga samasuguste meetodite kasutamisel kodutülis, on tulemuseks katastroof.

Kodus ole lihtsalt inimene. Sa ei pea alati võitma, et edukas olla.

Kui hästi suudad Sina kodust ja töist käitumist lahus hoida? 😉


Liitu uudiskirjaga ja saad TASUTA töövihiku “11 SAMMU SOTSIAALMEEDIAS VÕITMISEKS”!

Print Friendly, PDF & Email

Comments

comments